lejdi of the house

AKCJE

Co mamy dla mamy? 24-30 maja 2017 - zaproszenie

banerek akcji dla mamy1.jpg

Maj już z nami, dlatego, jak co roku, już po raz siódmy, serdecznie zapraszam do kulinarnego świętowania Dnia Matki. 

'Dzień Matki to święto obchodzone corocznie w Polsce 26 maja jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i RzymianKultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach cesarstwo rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów.

Inaczej historia tego święta przedstawia się w Stanach Zjednoczonych. W 1858 roku amerykańska nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś od 1872 roku Dzień Matek dla Pokoju promowała Julia Ward Howe. Annie Marie Jarvis, córce Ann Jarvis, w 1905 roku udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie.   (Wikipedia)

Poproszę o dania wszelakie. Ciasta i ciasteczka będa mile widziane. Nie pogardzę pomysłami na śniadania i na obiady. Chętnie spojrzę i na torty, i na desery, i na tarty. Na słodko i na wytrawnie, czyli generalnie, co komu w duszy gra...

:)

Zasady? Proste:

- dodajemy tylko przepisy opublikowane na blogach w dniach trwania akcji, to jest pomiędzy 24 i 30 maja;

- każdy wpis powinien być opatrzony banerkiem, albo przynajmniej tytułem akcji, podlinkowanym do tego zaproszenia na blogu, lub na Mikserze; banerek umieszczony poza wpisem, w jakimkolwiek innym miejscu na blogu nie będzie sie liczył.

Inspiracje można znaleźć między innymi w podsumowaniach z lat poprzednich:

2012;

2013;

2014;

2015;

- 2016.

 

Serdecznie zapraszam do wpólnego gotowania i czekam z niecierpliwościa na tegoroczne przepisy!

Kasia